IKO Poland Summer Camp, 13-16.08.2020, Lublin

IKO Poland Summer Camp 2020


47. IKO Poland Summer Camp 2020 pokazał wielką wolę integracji  Polskiego środowiska IKO Kyokushin. Wykazał, że mamy do siebie zaufanie i potrafimy się mobilizować w trudnych chwilach, a to w połączeniu utrzymaniem najwyższych standardów jakości szkolenia w IKO jest kluczowe dla rozwoju naszej organizacji.

Mimo obowiązujących uregulowań sanitarnych w Lublinie trenowało ponad 200 karateków z ponad 50 klubów IKO z całej Polski. Tymczasowe przepisy dotyczące podróży międzynarodowych uniemożliwiły przyjazd Shihan Katsuhito Gorai. Spotkał się z on z uczestnikami obozu on-line na platformie Zoom. Obóz poprowadzili Shihan Jacek Czerniec i Sensei Piotr Moczydłowski. Treningi Kata prowadzili też Shihan Andrzej Manecki i Sensei Izabela Czerniec. Szkolenie było ukierunkowane na naukę nowych elementów kata, utrwalenie standardów technicznych IKO, kombinacji i techniki kumite oraz naukę BO kata. Uzupełnieniem programu był kurs sędziowski i egzaminy na stopnie Dan i Kyu. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w pierwszej edycji turnieju IKO Poland Summer Cup rozegranym podczas obozu.

Dziękuję Shihan, Sensei i Senpai za udział i zaangażowanie w treningi, etykietę oraz wspaniałą atmosferę podczas obozu. Swoją postawą, współpracą na wielu płaszczyznach, udziałem we wszystkich treningach pokazaliśmy, że potrafimy wspólnie budować silne IKO w Polsce.

Shihan Jacek Czerniec

IKO Branch Chief of Poland


Galerie z obozu:

13-08 IKO-Summer camp 2020

14-08 cz1 IKO-Summer camp 2020

14-08 cz2 IKO-Summer camp 2020

14-08 on-line Shihan Gorai IKO-Summer camp 2020

15-08 cz1 IKO-Summer camp 2020

15-08 Turniej IKO-Summer camp 2020

16-08 cz1 IKO-Summer camp 2020

16-08 GRUPY IKO-Summer camp 2020

13-16.08 IKO Summer Camp 2020Przypominamy, że rejestracja na obóz zostanie zamknięta dnia 31.07.2020.
Zapraszamy do zapisów na mykyokushin.pl
Osu!


IKO Summer Camp – ostatnie dni rejestracji i zmiany w zakresie egzaminów.

Rejestracja do udziału w IKO Summer Camp jest w toku przypominam, że do jej zamknięcia pozostało już tylko osiem dni.
Proszę o zarejestrowanie się na stronie mykyokushin.pl
Szczegóły znajdują się na ikopoland.com

Jak zapewne wiecie w praktyce nikt spoza UE nie może przyjechać do Polski bez kwarantanny zatem udział zagranicznych instruktorów w polskich obozach w tym roku jest niemożliwy.

Ze względu na obowiązujące przepisy również Shihan Gorai nie przyleci do Polski.

Jednak program szkoleniowy obozu nie ulegnie zmianie. Podczas treningów usystematyzowane zostaną schematy kata w nowej formie (również te jeszcze nie publikowane), bunkai, ido geiko, kumite odbędzie się również szkolenie sędziowskie, turniej karate.

Zostaną przeprowadzone egzaminy na 1 i 2 Dan oraz kyu.

Nie odbędą się natomiast egzaminy na licencje sędziowskie (AJ i J) oraz 3 i 4 Dan.

Osu!

Termin: 13-16.08.2020
Miejsce: Lublin
Prowadzący: Shihan Katsuhito Gorai, Sensei Piotr Moczydłowski
Rejestracja: do 31.07.2020 na mykyokushin.pl

Szczegóły w załączniku:


Tegoroczny obóz będzie miał wyjątkowy charakter. Będziemy mieli okazję pokazać, że mamy do siebie zaufanie i to najważniejsze, coroczne szkolenie może się odbyć mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią.

W tym roku wyjątkowo będzie to obóz wyłącznie dla karateka z Polski. Nie będzie uczestników z innych krajów.

Treningi poprowadzą Shihan Katsuhito Gorai 7 dan oraz Sensei Piotr Moczydłowski – czterokrotny mistrz Europy, wicemistrz świata (jedyny polski zawodnik, który dwukrotnie wywalczył medal na wagowych mistrzostwach świata IKO).

Podczas obozu odbędzie się szkolenie sędziowskie, egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie (do 4 dan włącznie). Ponieważ wiosenne turnieje nie mogły się odbyć uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w turnieju rozegranym podczas obozu. Będzie to dla zawodników okazja „przypomnieć sobie matę” przed sezonem.

Program szkolenia będzie ukierunkowany na Karate Kyokushin jako sztukę walki –Budo. Podczas treningów zostaną przedstawione nowe standardy kata, bunkai poszczególnych sekwencji kata, kihon i ido geiko. Oczywiście nie zabraknie treningów doskonalących kumite.

Summer Camp będzie zorganizowany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego przy utrzymaniu najwyższych standardów jakości szkolenia.
Do zobaczenia w Lublinie – jak co roku : )
Osu!