IKO Poland Summer Camp 2017 – podsumowanie

W dniach 17-20 sierpnia br. w Lublinie odbył się kolejny IKO Summer Camp 2017.
Udział w tym wydarzeniu wzięło blisko 280 karateków z Polski, Niemiec, Holandii, Białorusi, Rosji, Ukrainy, USA, Litwy, Algierii, UK, Węgry, Austria, Tunezji.

Treningi prowadzili: Shihan Katsuhito Gorai – dyrektor międzynarodowego departamentu IKO oraz Sensei Tariel Nikoleishvili Mistrz Świata kategorii open oraz jeden z kilkunastu ludzi, którzy przeszli pomyślnie test 100 walk Hyakunin Kumite.

Zawodnicy, instruktorzy, trenerzy i sędziowie karate , którzy przyjechali do Lublina doskonalili swoją technikę i pogłębiali wiedzę merytoryczną o karate, rywalizowali, zdawali egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie ale przede wszystkim w przyjaznej atmosferze ładowali akumulatory na kolejny sezon treningowy.

Realizacja programu tegorocznego eventu odbywała się w kilku blokach tematycznych: sędziowskim, zawodniczym i metodycznym. Motywem przewodnim każdej części było doskonalenie kombinacji techniczno-taktycznych opartych na modyfikowanych ostatnio przepisach rywalizacji w kumie.

Każdy niezależnie od funkcji, którą sprawuje w strukturach IKO i stopnia , który posiada mógł czerpać z doświadczenia i wiedzy prowadzących. A wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem skromności młodego Sensei Tariela, a także jego ogromnej chęci dzielenia się z nami swoimi doświadczeniami treningowymi. Sensei Tariel nie tylko szczegółowo nauczał ale także w sposób bezpośredni – poprzez sparingi dzielił się swoimi umiejętnościami.
Podczas obozu odbyło się coroczne intensywne szkolenie na międzynarodowe licencje sędziowskie IKO. Kilkadziesiąt osób zakończyło swój pobyt w Lublinie egzaminem na stopnie mistrzowskie dan oraz uczniowskie kyu.

Bardzo miłym akcentem kończącym IKO Summer Camp 2017 było uhonorowanie sensei Edwarda Urbańczyka stopniem 5 dan. Świeżo upieczonemu Shihan certyfikat i pas wręczył osobiście Shihan Katsuchito Gorai w obecności wszystkich polskich Branch Chief oraz kilkuset uczestników eventu.

Bezpośrednim organizatorem IKO Summer Camp 2017, na zlecenie International Karate Organization był IKO Branch Chief Shihan Jacek Czerniec w kooperacji ze wszystkimi Polskimi BC .

Osu!